Ε' και Στ' τάξη

Εκπαιδευτικό υλικό για EξΑΕ

Στον συγκεκριμένο ιστότοπο υπάρχει αναρτημένο εκπαιδευτικό υλικό, για να καλύψει τις εκπαιδευτικές ανάγκες της εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης. Μπορείτε να βρείτε υλικό για την Στ' τάξη ταξινομημένο ανά γνωστικό αντικείμενο. H απαίτηση της εφαρμοφής εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης κατά το σχολικό έτος 2020 - 2021 στάθηκε η αιτία της δημιουργίας του υλικού αυτού. Για τον λόγο αυτό δεν καλύπτονται όλες οι διδακτικές ενότητες, αλλά μόνο αυτές για τις οποίες χρειάστηκε να δημιουργηθεί υλικό κατά τη διάρκεια της αναστολής λειτουργίας των σχολικών μονάδων της πρωτοβάθμιας.

Επίσης, μπορείτε να βρείτε υλικό και για την Ε' τάξη του δημοτικού σχολείου. Αρκετά μαθήματα κυρίως γραμματικής και συντακτικού είναι κοινά και στις δύο τάξεις. Επίσης υπάρχει διαθέσιμο υλικό για το μάθημα των Φυσικών, καθώς και υλικό για τη Γεωγραφία της Ε' τάξης.

Ενότητα 6

Ενότητα 7